Czwartek, 4.6.2020
Name days: Karol / Franciszek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

     Ślubowanie uczniów klas pierwszych to szczególnie wyjątkowy i niezapomniany dzień dla wszystkich pierwszoklasistów. Dlaczego? Otóż w tym dniu stają się oni pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, czyli Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach.

    Uroczystość Ślubowania rozpoczęła Pani dyrektor Lucyna Lisiak – Kycia, która serdecznie powitała zaproszonych gości: Sekretarza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Michała Ciupkę, Księdza kanonika Zbigniewa Króczyńskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców Marcina Michalaka, Rodziców i przede wszystkim pierwszoklasistów.

Nasi milusińscy zostali również powitani przez koleżanki i kolegów z klasy Vc oraz Dobrą Wróżkę, która przybyła na uroczystość wraz ze swoimi asystentkami. Wróżki kolejno zapraszały dzieci do: Krainy Śpiewu i Recytacji, Krainy Mądrości oraz Krainy Miłości. Pierwszoklasiści doskonale sprostali wymaganiom wróżek, pięknie zaśpiewali, zaprezentowali szkolne przybory, wiedzieli, do czego służą i jak o nie dbać, rozwiązali kilka zagadek oraz odpowiedzieli na bardzo ważne pytania, świadczące o tym, że znają swoją ojczyznę. Za spełnienie wymagań otrzymali od wróżek wszystkie symbole: klucz wiolinowy, „mądrą sowę”, serce, i tym samym zostali przyjęci do szkolnej społeczności, z czego bardzo zadowolone były ich wychowawczynie.

    W kolejnym punkcie uroczystości przedstawiciele klas I zaprezentowali okolicznościowy wiersz przed ślubowaniem, a Rodzice poprosili Panią dyrektor o dokonanie aktu ślubowania i pasowania na ucznia.

    Następnie, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, odbyło się Ślubowanie na sztandar szkoły i akt mianowania. Każdy pierwszak został też symbolicznym ołówkiem pasowany na ucznia naszej szkoły. Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor i Pan Michał Ciupka.

    Po części oficjalnej życzenia i legitymacje szkolne przekazała uczniom Pani dyrektor i Ksiądz kanonik Zbigniew Króczyński. Serdeczne życzenia i upominki przekazali również Panowie: Michał Ciupka i Marcin Michalak oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Stanisław Raniś.

    Uroczystość Ślubowania zakończyła część artystyczna, na którą złożyły się: występ chóru, tańce koleżanek z klas starszych oraz wiązanka utworów granych na dzwonkach przez dzieci z klas młodszych. Wszystkie występy były jednocześnie zaproszeniem pierwszoklasistów do korzystania z oferty zajęć pozalekcyjnych.

     Jak co roku nie zawiedli też Rodzice, którzy po Ślubowaniu przygotowali dla swoich dzieci słodki poczęstunek w klasach.

    W przygotowanie uroczystości zaangażowane były wychowawczynie klas I: Jolanta Jackowiak i Maria Szwałek, nauczycielki: Iwona Pussak, Ewelina Micuła, Monika Walczak, Beata Szczepaniak, Monika Zaprzelska, Katarzyna Jasińska, Ilona Galusik, Katarzyna Łukasik oraz pisząca te słowa Małgorzata Nowak.

     To było mile spędzone popołudnie!

     Powodzenia pierwszaki!

                                                                                                                                                                    M. N.   


Galeria Zdjęć