Piątek, 6.9.2019
Name days: Beata / Eugeniusz / Ewa
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

    W dniu 19 marca 2019 roku nasza szkoła witała w swoich progach uczniów przyszłych klas pierwszych, którzy przybyli tu, wraz ze swoimi rodzicami. W tym roku Dzień Otwartych Drzwi przyjął formę spaceru edukacyjnego pod hasłem ”W krainie baśniowej wiedzy”.

     Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły pani Lucyna Lisiak – Kycia, zapraszając do obejrzenia programu artystycznego. Program zapoczątkowali uczniowie z klasy IIa „Zabawami z Misiem”, pod kierunkiem wychowawczyni Moniki Rogalskiej. Prezentacja wiersza odbyła się również w języku migowym i włączyła do zabawy małych gości. Później uczniowie wykonali na dywanie edukacyjnym Tuputan, piękny taniec „Baletowe love”. W następnej kolejności uczniowie z klasy IIIa pod okiem wychowawczyni Jolanty Jackowiak, zaprezentowali „Taniec kapeluszy”, urzekając widzów elegancją strojów i pięknym wykonaniem układu. W kolejnym punkcie programu nie mogło zabraknąć utworów wykonanych na dzwonkach, przez uczniów z klasy IIb i IIa, którzy pod czujnym okiem pani Beaty Szczepaniak zagrali przepięknie takie utwory jak: „Zuza”, „Panie Janie”, „Zielony mosteczek” itd. Nie mogło także zabraknąć występu najmłodszych uczniów. Dzieci z Ia i Ib zatańczyły pełen uroku „Taniec z pomponami”, którego wykonanie nadzorowały wychowawczynie pani Małgorzata Nowak i Iwona Pussak. Na scenie pojawiły się także podopieczne pani Izy Garcarek-Duleby, z klasy VIa, które zaprezentowały „Taniec koszul” i „Taniec z wstążkami”.

    Po części artystycznej dyrektor Lucyna Lisiak – Kycia,  przedstawiła  rodzicom ofertę edukacyjną. Przyszli pierwszoklasiści natomiast rozpoczęli spacer edukacyjny baśniowym szlakiem. Mogli spotkać się z panią Marzeną Grzegorczyk, Mariolą Jakubowską, Sylwią Fenger, Moniką Woźnicą, Karoliną Pakułą oraz Krzysztofem Kwiatkowskim, którzy przygotowali przy udziale starszych uczniów ciekawe zajęcia.  Na koniec wizyty z wypełnioną kartą baśniowego szlaku pełni wrażeń i emocji, wracali do swoich bliskich. Wraz ze swoimi rodzicami mogli jeszcze zwiedzić szkołę, obejrzeć wystawy prac czy też spotkać się z nauczycielami.

     Wszystkim przybyłym na Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole serdecznie dziękujemy!

                                                                                                                          Jolanta Jackowiak

 

 

                                                                                                                  

Galeria Zdjęć