Piątek, 6.9.2019
Name days: Beata / Eugeniusz / Ewa
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej oraz Dzień Języków obcych w naszej szkole.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
11 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnym im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, ado konkursu zgłosiły się następujące osoby:
• Izabela Stawik z utworem „Perfect”, Zofia Witczak z piosenką Don’t worry be happy oraz duet Izabela Stawik i Wiktor Witczak z utworem „Music Sein” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu
• Dominika Myzia, z utworem Rhianny „Stay” oraz Aleksandra Szczepaniak z utworem „In the name of love” ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach
• Adrian Owczarek z piosenka Briana Adamsa „Everything I do” oraz Zofia Tomalak z utworem „Riptide” ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kotowiecku.
• Duet ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Ołobocznych, z piosenką „Celebration” zespołu King and the Gang
• Ola Płomińska ze Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie z utworem „Die Biene Maja”
• Karolina Banasiak ze Szkoły Podstawowej w Droszewie z utworem „Say Something”
Po gorącej naradzie jury w składzie: Monika Zaprzelska, Katarzyna Jasińska, Żaneta Telega i Maciej Matuszczak ogłosiło następujące wyniki: 1 miejsce: Karolina Banasiak ze Szkoły Podstawowej w Droszewie z utworem „Say Something”; 2 miejsce: Dominika Myzia, z utworem Rhianny „Stay” oraz Aleksandra Szczepaniak z utworem „In the name of love” ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach; 3 miejsce: Zofia Tomalak z utworem „Riptide” ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kotowiecku.
Podczas festiwalu odbyło się także wręczenie nagród w ramach IV Gminnego Konkursu pt. Zabytki w Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych”, a wyniki prezentowały się następująco:
1 miejsce: Alicja Stasiak ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach
2 miejsce: Szymon Matusiak ze Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie
3 miejsce: Paweł Andrzejewski ze Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie
       WYRÓŻNIENIA:
• Dorota Czempińska ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach
• Kinga Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Kotowiecku
• Julia Klicha ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Droszewie
• Nikola Młynarska ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach
• Justyna Puszczyk ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu
• Kornelia Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach
• Agata Pluskwa ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach
• Wszyscy uczestnicy festiwalu piosenki oraz konkursu o zabytkach otrzymali nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy odwagi i talentu. Życzymy kolejnych sukcesów a także mamy nadzieję, że przyszłoroczne konkury będą równie emocjonujące.
Jeden dzień po zakończonym konkursie piosenki odbył się apel szkolny w ramach obchodów Szkolnego Dnia Języków Obcych, podczas którego uczniowie klasy VIa zaprezentowali humorystyczną scenkę pt: „ I don’t know – Nie wiem” w języku polskim, angielskim i niemieckim o śmiesznych efektach niedouczenia się danego języka. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć i wysłuchać prezentację o tym jak ważne jest zdobywanie umiejętności komunikowania się w języku obcym a także wysłuchali piosenki po niemiecku przygotowanej przez klasę Vc. W miesiącu maju i czerwcu na szkolnych korytarzach wszyscy mogli oglądać plakaty i projekty o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Wszystkim zaangażowanym w realizację zadań na Dzień Języków Obcych, Konkurs i Festiwal dziękujemy.

Galeria Zdjęć