Piątek, 6.9.2019
Name days: Beata / Eugeniusz / Ewa
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Klasy III b i III c z wizytą w Toruniu.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 25 kwietnia br. uczniowie klas III b i III c wraz z wychowawczyniami wyjechali na wycieczkę do Torunia.Pierwszą ciekawą atrakcją po przybyciu na miejsce była wizyta w CENTRUM NOWOCZESNOŚCI - MŁYN WIEDZY, w którym mogliśmy zwiedzać sale naukowe rozmieszczone na sześciu piętrach budynku. Dzięki strefom tematycznym oraz eksponatom każdy z nas mógł odkryć w sobie żyłkę naukowca,konstruktora, wynalazcy.

 
Kolejnym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie z panią przewodnik STAREGO MIASTA. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy różnych ciekawostek i podziwialiśmy piękno tamtejszych zabytków. Przy sprzyjającej pogodzie odbyliśmy spacer nad Wisłą,pokłoniliśmy się Mikołajowi Kopernikowi przy Jego pomniku i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Nasz wyjazd nie odbył się bez zakupu pamiątek,toruńskich pierników i wizyty w restauracji Mc Donald's.
 
Ostatnim punktem pobytu w grodzie Kopernika była wizyta w PIERNIKARNI. Pod okiem doświadczonych Piernikarek,w przepięknych stylizowanych wnętrzach,muzyce z epoki oraz w otoczeniu wspaniałych korzennych aromatów uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku tradycyjnego toruńskiego piernika dekoracyjnego.Poznaliśmy również legendy i ciekawostki związane z toruńskim piekarnictwem oraz zostaliśmy poczęstowani słodką,piernikową przekąską.
Dzięki pięknej pogodzie i ciekawym atrakcjom nasza wycieczka była bardzo udana. Mimo zmęczenia wszyscy zadowoleni,uśmiechnięci i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
 
M.Szwałek, D. Woźniak

Galeria Zdjęć