Piątek, 6.9.2019
Name days: Beata / Eugeniusz / Ewa
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Lekcja multimedialna w kinie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

      W dniu 25października 2018r. uczniowie z klas I – III wyjechali do Kalisza na multimedialną lekcję w kinie pt. „Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci” połączoną z seansem filmowym.

     Zgodnie z recenzją rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji Narodowej „Lekcja w kinie wpisuje się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów”. Uczniowie podczas lekcji: dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie i jak nagrywa się muzykę do filmów, poznali instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata, oraz uczestniczyli w nagraniu podkładu dźwiękowego do fragmentu filmu dla dzieci.  

     Lekcja w kinie była przygotowana przez filmoznawców, realizowała nową podstawę programową, twórczo aktywizowała dzieci oraz świetnie połączyła edukację z rozrywką.

     Formą rozrywki było wspólne obejrzenie filmu pt. „Balerina”, opowieści o tym, że w spełnianiu naszych marzeń najważniejszymi sprzymierzeńcami są rodzina i prawdziwi przyjaciele. Zabawni bohaterowie nauczyli nas mądrych rzeczy na temat przyjaźni.

                                                                                                                                                                                      M. Nowak  


Galeria Zdjęć