Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

"Na misiowych urodzinach - najważniejsza jest rodzina"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

     W dniu 26 listopada br., korzystając z zaproszenia Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, uczniowie z klas drugich mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Na misiowych urodzinach – najważniejsza jest rodzina”, przygotowanego przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” w Krakowie. Podczas aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu uczniowie przekonali się, jak ważna w życiu jest rodzina. Dostrzegli skarb, jakim jest dom rodzinny. Zrozumieli, że członkowie rodziny powinni chcieć siebie nawzajem słuchać i rozumieć, wspierać i pomagać w trudnych chwilach.

    Dla głównej bohaterki widowiska – Misi Matysi, zbliżał się ważny dzień – urodziny. Z tej okazji postanowiła zorganizować przyjęcie i zaprosić na nie najważniejsze osoby – członków rodziny. Okazało się, że rodzina pamiętała o urodzinach, ale wszyscy mieli ważniejsze sprawy… . No właśnie, czy były one ważniejsze niż urodziny Matysi? Na szczęście rodzina zrozumiała swój błąd i wraz z widzami postanowiła zrobić Matysi ogromną niespodziankę.

  Dziękujemy Pani Dyrektor i Pracownikom Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej za zaproszenie, pouczającą lekcję dotyczącą poszanowania rodziny i wspaniałą zabawę.  

                                                                                                                                            M. Nowak, I. Pussak 


Galeria Zdjęć