Piątek, 6.9.2019
Name days: Beata / Eugeniusz / Ewa
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

XVII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Radosne nutki’’

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

,,…muzyka otwiera serca i łagodzi obyczaje ‘’ to myśl przewodnia XVII Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się 26 kwietnia br. w sali widowiskowej ,,Stare Kino’’ w Nowych Skalmierzycach.

Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Jego początki sięgają roku 2001. Powstał wówczas jako projekt edukacyjny ,,RADOSNE NUTKI’’ i jest kontynuowany do chwili obecnej. Głównym jego celem i przesłanką do realizacji jest rozwijanie uzdolnień muzycznych dzieci, rozbudzanie ich aktywności twórczej oraz odkrywanie młodych talentów. Organizatorkami tegorocznej edycji festiwalu były Danuta Woźniak i Jolanta Jackowiak – nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, a imprezę gościnnie poprowadziła Maria Byzia. Festiwal po raz kolejny odbył się pod patronatem Międzyszkolnego Ośrodka Animatorów Kultury. W konkursie brało udział czterdziestu uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem młodych solistów było wykonanie jednego utworu wokalnego z repertuaru piosenek dziecięcych. Jury w składzie: przewodnicząca Grażyna Ignor, członkowie: Joanna Olejniczak, Mariusz Jernalczyk oceniało dobór repertuaru, wykonawstwo, stopień trudności, ogólny wyraz artystyczny i estetyczny. Utwory wykonane przez uczniów oraz grupy wokalne były na bardzo wysokim poziomie. Świadczą o tym wyniki ex aequo uzyskane w starszej kategorii wiekowej. Werdykt jury przedstawiał się następująco:

w kategorii wiekowej klas I-III:

I miejsce - Amelia Matuszewska, Nikola Rubas, Oliwia Garsztka SP im. Marii Konopnickiej w Droszewie,

II miejsce – Alicja Długiewicz SP im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych,

III miejsce – Amelia Chudzicka SP im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach,

w kategorii wiekowej klas IV- VII:

I miejsce – Adrian Owczarek SP im. Janusza Korczaka w Kotowiecku,

Karolina Banasiak SP im. Marii Konopnickiej w Droszewie,

II miejsce – Martyna Balcerzak SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach,

III miejsce – Zofia Witczak SP im. Jana Pawła II w Ociążu,

Wiktoria Karolak SP im. Jana Pawła II w Ociążu,

Jury przyznało także wyróżnienia w obu kategoriach wiekowych dla: Aleksandry Błaszczyk SP im. Marii Konopnickiej w Droszewie, Nataszy Musiał SP im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, Piotra Kubiaka SP im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, Joanny Rubas, Karoliny Mądry, Wiktorii Matuszewskiej, Marysi Frankiewicz SP im. Marii Konopnickiej w Droszewie, Aleksandry Łuków SP im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, Szymona Grzędy SP im. bł. ks. Jana Nepomucena w Gostyczynie.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i słodkie upominki ufundowane przez Międzyszkolny Ośrodek Animatorów Kultury. W trakcie obrad jury widowni zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu kabaretu BZIK.

Festiwal uświetnili swoją obecnością zastępca burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Paweł Błaszczyk, kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach Jolanta Szczepaniak.

Dziękujemy nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania przedsięwzięcia. Obsługę techniczną imprezy zapewnił Referat Kultury, Sportu i Promocji Gminy. Wszystkim uczestnikom festiwalu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej satysfakcji z muzycznej pasji!

Danuta Woźniak

www

www

Galeria Zdjęć