Czwartek, 28.5.2020
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Z wizytą u zachodnich sąsiadów

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W  dniach od 28 marca do 02 kwietnia br. wraz z panią dyrektor przebywaliśmy w Berlinie w ramach polsko – niemieckiej wymiany międzynarodowej, organizowanej przy współpracy ze szkołą podstawową z Ociąża. Podczas pobytu mieliśmy okazję zobaczyć historyczną część Berlina, czyli Bramę Brandenburską, Plac Poczdamski, Reichstag - siedzibę rządu niemieckiego, Uniwersytet Humboldta i wiele innych ciekawych miejsc.

Poza zwiedzaniem miasta wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Komunikacji, w Extavium w Poczdamie.

Czas spędzony Berlinie był dla nas niepowtarzalną okazją do bliższego poznania się i nawiązania przyjaźni wszystkich uczestników wymiany, jak i ich rodzin. To właśnie rodziny, u których spędzaliśmy czas, dbały o zapewnienie nam różnych atrakcji każdego popołudnia.

W sobotę uczniowie naszej szkoły przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą Krakowa podczas wspólnego spotkania, które odbyło się w szkole. Po występach oraz uroczystym wręczeniu  podziękowań rodzicom goszczącym naszych uczniów odbyło się wspólne śniadanie, rozmowy i podsumowanie tegorocznej wizyty w Berlinie.

Na zakończenie spotkania w Berlinie wzięliśmy udział w mszy św. celebrowanej w języku niemieckim, którą  w kościele p.w. św. Dominika odprawił miejscowy proboszcz parafii.

Po mszy św. nadszedł czas pożegnania, ale nie na długo, ponieważ już 07 maja udamy się w Pieniny, gdzie spotkamy się z naszymi berlińskimi przyjaciółmi i spędzimy z nimi  6 dni na zielonej szkole. Już nie możemy się tego doczekać.

Zuzia


Galeria Zdjęć