Wtorek, 2.6.2020
Name days: Piotr / Marianna / Marzena
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Zawodowy lapbook

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

CWRKDiZ w Kaliszu zaprosiła uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie pt. „Zawodowy lapbook”. W konkursie mogli brać udział uczniowie z terenu Miasta Kalisza oraz powiatów: pleszewskiego, kaliskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego oraz jarocińskiego. 

Celem konkursu była promocja zawodów szkolnictwa branżowego, popularyzacja zawodów realizowanych w szkołach ponadpodstawowych oraz poszerzenie wiedzy na temat zawodów i rynku pracy.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu w 3-osobowym zespole lapbooka dotyczącego zawodu, który uczniowie chcą w przyszłości wykonywać. Dodatkowo, do lapbooka można dołączyć film obrazujący przygotowanie, wykonanie i prezentację lapbooka. 

Do konkursu przystąpili również uczniowie z naszej szkole. Wyróżnienie w konkursie zdobyły uczennice: Wiktoria Plichta, Jagoda Mocek, Kornelia Wawrzyniak. Dziewczęta przygotowały labook "Klaun". Konkurencja była bardzo duża. Wszystkim uczniom gratulujemy przełamania lodów plastycznych i udziału w konkursie. Zapraszamy do udziału w kolejnych inicjatywach :)

Wręczenie nagród i wyróżnień miało miejsce podczas Wielkopolskiego Festiwalu Rzemiosła w Pleszewie.

galeria  CWRKDiZ - kliknij

Galeria Zdjęć