Sunday, 14.2.2016
imieniny: Liliany, Walentyny i Walentego
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Bezpieczne ferie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

luty 2012 r.

W zespole uczniów klas IV-VI zorganizowano apel, podczas którego zaprezentowano między innymi prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa.

Głównym celem było uświadomienie i przybliżenie uczniom zagrożeń z jakimi mogą się spotkać w okresie zimowym. Zwrócono uwagę na: stanowcze unikanie zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych, umiejętność reagowania w sytuacjach niebezpiecznych, korzystanie z numerów alarmowych, zachowanie rozsądku w sportach zimowych, noszenie odblasków itp.

Problematyka bezpieczeństwa została omówiona podczas zajęć wychowawczych w zespole uczniów klasy piątej. Uczniowie chętnie włączali się do dyskusji. Doskonale znali przykłady zachowań niebezpiecznych, zagrażających ich zdrowiu i życiu. Sami deklarowali: "Nie będę wchodził na zamarznięty staw". Wypowiadali się także śmiałkowie, którzy takie ryzykowne zachowania mieli już za sobą: "A ja wchodziłem i nic się nie stało".

Zajęcia nie sprawiły trudności, a dały sporo materiału do przemyśleń. Taki rodzaj zajęć z pewnością warto powtarzać, gdyż tematyka bezpieczeństwa jest zawsze aktualna. Prezentacja multimedialna stanowi element urozmaicenia, a wizualizacja sprawia, że temat zostanie lepiej zapamiętany (wszak większość uczniów to wzrokowcy). Przeprowadzanie tego typu zajęć jest szczególnie celowe w okresie zimowym i przed wakacjami letnimi.

W celu przygotowania prezentacji korzystano ze ston internetowych i programu Power Point.

Zadania realizoawane ze Szkolnego Kodeksu:

  • korzystamy z legalnego oprogramowania (pakiet Microsoft Office, OpenOffice)
  • uczymy się na innych lekcjach z pomocą komputera
  • korzystamy ze swojego konta i zawsze wylogowujemy się z niego po zakończonej pracy
  • zachowujemy zasady bhp przy pracy z komputerem

Galeria Zdjęć