Środa, 11.12.2019
Name days: Artur / Stefan / Waldemar
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Biblioteka szkolna

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
DOKUMENTY 
Regulamin biblioteki - pobierz
Regulamin czytelni - pobierz
Regulamin korzystania ze sprzętu komputerowego - pobierz
Regulamin wypożyczania i korzystania z podręczników - pobierz

      • PRZECZYTAM CI BAJKĘ - kliknij aby przeczytać.

  • Spotkanie autorskie - kliknij aby przeczytać.
  • Majowe  atrakcje książkowe w bibliotece KLIKNIJ aby przeczytać.

biblioteka

biblioteka w obiektywie


„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów świata.”

Maria Dąbrowska 

Przełom kwietnia i maja to czas, kiedy szczególną uwagę skupiamy na promowaniu książki i czytelnictwa. Sprzyjają temu międzynarodowe święta: Dzień Książki i Praw Autorskich (23. IV)

jak również Dzień Bibliotek (9 V).

W tym roku w naszej szkole biblioteka szkolna na majowe święta przygotowała:

Wystawy tematyczne: „Książki najstarsze i najnowsze w naszej bibliotece” oraz „Jak to z pismem było i książkami?”

Ogłoszono konkursy: Fotograficzny „Przyłapani na czytaniu” oraz plastyczny „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”.

Zaprezentowano inscenizację „ W krainie fantazji” podczas apelu podsumowującego czytelnictwo w roku szkolnym 2010/2011.

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„ Przyłapani na czytaniu”

I Miejsce: Zdjęcie Sabiny Ciesielskiej kl.VI B

II Miejsce: Zdjęcie Szymona Wojciechowskiego kl VI C

III Miejsce: Zdjęcie Wiktorii Naglik kl. I B

Wyróżnienie: Zdjęcie Żakliny Biernat kl. VI B

WYNIKI

KONKURSU PLASTYCZNEGO

„ By czytać się chciało,

zakładkę zrób wspaniałą

Kategoria KL I-III

I MIEJSCE: Chojnacka Agata kl. II C

II MIEJSCE: Natalia Niemiec kl. II C

III MIEJSCE: Wiktoria Naglik kl. I B

Wyróżnienia:

Oliwia Janas kl. II C Weronika Zając kl. II C Zuzia Wątrobska kl. I A Zuzanna Wysocka kl. I B

Amelia Kowalczyk kl. I B Patryk Plota kl. III B

Kategoria KL. IV-VI

I MIEJSCE: Agata Tomaszewska kl. VIA

II MIEJSCE: Kornelia Juszczak kl. VI B

III MIEJSCE: Agnieszka Walczak kl. VI B

Wyróżnienia

Weronika Matasek kl. VI B Jędrzej Wypiorczyk kl. VI A 

Wyniki konkursu

„Najlepszy czytelnik roku”

Tytuł czytelnika roku zdobyły:

Żaklina Biernat kl. VI B

Klaudia Chwiłkowska kl.II B

Wyniki konkursu

„ Najlepiej czytająca klasa”

Kategoria kl. I-III

I miejsce kl. II B

II miejsce kl. IIA

II miejsce kl. II C

Kategoria kl. IV-VI

I miejsce kl. VI B

II miejsce kl. VI A

II miejsce kl. IV B

Laureaci wszystkich konkursów zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi podczas apelu.

Gratulujemy


Świat baśni

Konkursy


Wystawa

Podczas przerwy 



Galeria Zdjęć