Friday, 26.6.2026
Name days: Jan / Paulina / Paweł
Zur Startseite Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

„Filary Pamięci” jako wyraz uznania dla naszej szkoły

Printer-friendly versionSend to friendPDF version

W Noc Muzeów dyrektor Anna Narewska odebrała z rąk Jerzego Łukasza Walczaka burmistrza symboliczną statuetkę „Filary pamięci” będącą wyrazem wdzięczności dla dokonań naszej szkoły, w której przez dziesięciolecia gromadzono zbiory historyczne głównie związane z Powstaniem Wielkopolskim, ale także z szeroką działalnością patriotyczną i społeczną mieszkańców naszego miasta i gminy. Znaczna część zbiorów przechowywanych do tej pory w Szkolnej Izbie Pamięci zostały przekazane do otwartej w Noc Muzeów Izby Tradycji Ziemi Skalmierzyckiej celem ich udostępnienia szerokiej rzeszy ludzi zainteresowanych historią naszego regionu. Powodem do dumy jest także fakt, iż Anna Narewska nauczycielka historii, regionalistka, wieloletnia prezez Polskiego Towarzystwa Historycznego, obecnie dyrektor naszej szkoły stanęła na czele reaktywowanego Towarzystwa Miłośników Ziemi Skalmierzyckiej, której pierwszą prezes była Bożena Remelska wieloletnia nauczycielka historii w naszej szkole, twórczyni Szkolnej Izby Pamięci, której uczennicą była Anna Narewska.

Galeria Zdjęć