Sunday, 25.9.2022
Name days: Aurelia / Kamila / Franciszka
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

3b i dinozaury

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 22 czerwca uczniowie z klasy 3b wyjechali na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Krasiejowie. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci odwiedzały kolejne miejsca w parku. W Tunelu Czasu mogły poznać początki naszej planety, a w także okres przed powstaniem Ziemi i w jaki sposób się tworzyła. W Prehistorycznym Oceanarium spotkały stworzenia, które do tej pory znały tylko z książek. W Parku Ewolucji odbyły lot w Kosmos, który dostarczył im niesamowitych emocji dzięki   nowoczesnym technologiom 3D i 5D. Ogromną ciekawość wzbudziło muzeum paleontologii, w którym można było zobaczyć pracę paleontologów a także dotknąć, wziąć do ręki zgromadzone tam eksponaty. Na zakończenie pobytu dzieci wzięły udział w warsztatach, co jeszcze bardziej przybliżyło  im pracę paleontologa. 

Park Jurajski zachwycił dzieci przede wszystkim możliwością bezpośredniego kontaktu z rekonstrukcjami mezozoicznych płazów i gadów w ich naturalnych wielkościach.          

Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób podawała informacje na temat oglądanych stworzeń, które dzieci mogły podziwiać wędrując po parku.

Na koniec wycieczki dzieci zrobiły zakupy w znajdujących się na terenie Juraparku sklepikach, zabierając ze sobą piękne upominki. 

Do domu wróciliśmy zmęczeni ale w doskonałych humorach. To był udany dzień!


Galeria Zdjęć