Wtorek, 6.12.2022
Name days: Angeliki / Honorata / Mikołaj
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Dzień Otwartych Drzwi

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W czwartek 9 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów, podczas którego miało miejsce spotkanie organizacyjne rodziców z Dyrektorem Szkoły i przyszłymi wychowawcami oraz zajęcia integracyjne dla przedszkolaków. Można było również zwiedzić szkołę i sprawdzić, co w przyszłości czeka najmłodszych uczniów.

Zanim jednak mali goście wyruszyli na spacer po szkole, obejrzeli najpierw krótką część artystyczną w wykonaniu uczniów klas pierwszych oraz dziewcząt z grup tanecznych. Wspólne tańce rozgrzały przyszłych pierwszaków do udziału w grach i zabawach ruchowych, które poprowadzili nauczyciele w sali gimnastycznej. Były wyścigi, zabawy w berka i rzuty do celu. Za wspaniałą rywalizację wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, książeczki, piłki i słodkości. To nie był koniec atrakcji… Prosto z sali gimnastycznej dzieci wyruszyły zwiedzać naszą szkołę. Odwiedzili bibliotekę, gabinet historyczny, pracownię komputerową i chemiczną. Tam czekały na nie nowe niespodzianki. Były krótkie zajęcia z robotyki, eksperymenty chemiczne, ciekawostki historyczne, balony i …mnóstwo radości. 

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli spotykać się z naszymi gośćmi codziennie, gdy dołączą do grona uczniów naszej szkoły. Zapraszamy!!!Galeria Zdjęć