Czwartek, 1.7.2021
Name days: Bogusław / Halina / Karolina
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

 W dniu 9 czerwca  na zaproszenie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach uczniowie z klasy 3a mieli możliwość obejrzenia kolejnego już spektaklu Teatru Maska z Krakowa. Tym razem było to przedstawienie ekologiczne pt. „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem”.

 Opowieść przedstawia Alicję, która za sprawą pewnego roztrzepanego króliczka wchodzi do króliczej norki i tak przedostaje się do tajemniczej krainy. W obejrzanym  spektaklu, zaczarowany świat jest brudny, brzydki i śmierdzący. Za wszystkim stoi Zła królowa, która uwielbia śmieci. Wygląda na to, że Alicja nie znalazła się tu przypadkiem, a w misji którą ma do wykonania pomagają jej Królik i szalony Kapelusznik. Czy im się uda? Tak, udało się i tajemnicza kraina stała się piękniejsza.

 Jak wiemy, edukacja ekologiczna ma za zadanie zbliżyć dziecko do świata przyrody, nauczyć go odpowiedniego podejścia do zwierząt i roślin. Dlatego należy zaszczepiać w dzieciach ekologiczne nawyki oraz poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat. Segregacja, recykling, oszczędzanie wody oraz częste obcowanie z przyrodą, to kilka małych kroków do lepszego jutra. To od nas zależy, jak kiedyś będzie wyglądała planeta Ziemia.

                                                                                                                                I. Pussak  


Galeria Zdjęć