Poniedziałek, 16.1.2023
Name days: Włodzimierz / Tycjan
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Nic dwa razy się nie zdarza...

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Podwójne święto w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach.

Jubileusz 60-lecia szkoły oraz Inauguracja obchodów Dnia Patrona.

Każdy jubileusz skłania do refleksji nad mijającym czasem. 60-lecie szkoły stało się okazją do wspomnień, które na zawsze pozostały w pamięci wielu pokoleń. Czas je porządkuje, dodaje im blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Choć czasu nie da się zatrzymać, warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze.
Obchody 60-lecia szkoły przeszły już do historii i na długo pozostaną w naszej pamięci. W piątek 2 grudnia 2022 roku w przestronnej hali sportowej odbyły się
główne uroczystości. Przybyłych na uroczystość gości powitała Pani Lucyna Lisiak–Kycia - Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach. W tym szczególnym dniu gościliśmy Pana Krzysztofa Jurka – przedstawiciela Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Pana Jerzego Łukasza Walczaka – Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, ks. Kanonika Zbigniewa Kuczyńskiego – proboszcza Parafii Nowe Skalmierzyce, członków Komisji Oświaty, Kultury , Sportu, Zdrowia i Polityki Społecznej z przewodniczącym Panem Wiktorem Bęckim, Pana Daniela Mitułę – Kierownika Referatu Oświaty, Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej z terenu Gminy
i Miasta Nowe Skalmierzyce, Pana Jerzego Wojtczaka – wyróżnionego wielokrotnie miłośnika lokalnej historii, przedstawicieli Rady Rodziców z przewodniczącym Panem Piotrem Kosowskim, rodziców, uczniów, emerytowanych i pracujących nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

Z uwagą wysłuchaliśmy słów Pani dyrektor Lucyny Lisiak-Kycia, która doceniła dorobek byłych dyrektorów, emerytowanych i obecnych nauczycieli, dzięki którym zawdzięczamy rozwój placówki a oddanie się w pracy pedagogicznej i wychowawczej, osiąganie życiowych sukcesów przez swoich wychowanków, dzisiaj absolwentów szkoły. Wszystkim gościom dedykowany był wzruszający program artystyczny, przygotowany przez nauczycieli, absolwentów i uczniów. W programie nie zabrakło oddania hołdu Patronowi Szkoły Powstańcom
Wielkopolskim, którzy są naszą chlubą i wzorem do rozwijania oraz pielęgnowania wartości narodowych. Delegacja Szkoły złożyła również kwiaty i zapaliła znicze pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.
Otrzymaliśmy wiele ciepłych życzeń od zacnych gości i jak na urodziny przystało, prezenty, za które serdecznie dziękujemy. Doniosłym momentem podczas uroczystości było nadanie tytułu „Przyjaciela Szkoły” Panu Jerzemu Wojtczakowi, który od momentu przekroczenia progów szkoły, 2 grudnia 1962 roku, jako uczeń, aż podzień dzisiejszy, swoim zaangażowaniem przyczynia się do budowania chlubnych kart historii szkoły.
Ostatnim punktem obchodów Jubileuszu 60-lecia Szkoły w tym dniu, było wspólne świętowanie połączone z degustacją urodzinowych tortów oraz wspomnieniami podczas oglądania wystawy fotograficznej. Przygotowania oraz obchody Jubileuszu wzbudziły wśród nauczycieli i uczniów pozytywne emocje. Przywołały wspomnienia oraz odsłoniły nieznane karty historii szkoły. Wydarzenia te są już historią, którą zapewne miło będziemy wspominać przy kolejnych jubileuszach. Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas obchodów serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy! Za to, że byliście razem z nami. Za niespodzianki i życzenia! Niech się spełniają!

Galeria Zdjęć