Poniedziałek, 27.6.2022
Name days: Maryla / Cyryl / Władysław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

"Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojenny..."

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich z Panem Jerzym Wojtczakiem, autorem książki „Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939”.


Dnia 18 maja mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły, autora książki, „Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939”, Pana Jerzego Wojtczaka notabene absolwenta tej szkoły.

Uczestnicy spotkania, uczniowie klas 4-8, w czasie jego trwania poznali wiele ciekawych, wręcz imponujących faktów, dotyczących dziejów okresu międzywojennego naszej miejscowości.

Poparte fotografiami i dokumentami historie mieszkańców, licznych organizacji sportowych, kulturalnych, religijnych czy też instytucji, w niezwykle obrazowy sposób przybliżyły uczniom życie minionych lat w Skalmierzycach Nowych.

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali interesujących relacji Pana Wojtczaka, a po prelekcji nie zabrakło pytań do gościa, na które chętnie i wyczerpująco odpowiadał.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe pocztówki z autografem od autora, a właściciele nabytych książek indywidualne dedykacje.

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem wystawy pamiątek rodzinnych, zbiorów ucznia klasy ósmej Tomasza Woźniaka, która wywarła na wszystkich ogromne wrażenie.

Autorowi książki Panu Jerzemu Wojtczakowi dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i możliwość poznania pasjonujących wątków z historii naszej Małej Ojczyzny.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, już o innej tematyce, na które nasz gość przyjął zaproszenie.

S. FengerGaleria Zdjęć