Wtorek, 6.12.2022
Name days: Angeliki / Honorata / Mikołaj
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Wycieczka klasy 3a do Torunia

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
W dniu 2 czerwca uczniowie klasy III a wyjechali na wycieczkę do Torunia. Pierwszą ciekawą atrakcją po przybyciu na miejsce była wizyta w PIERNIKARNI. Pod okiem doświadczonego cukiernika ,w przepięknych stylizowanych wnętrzach oraz w otoczeniu wspaniałych korzennych aromatów uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku tradycyjnego toruńskiego piernika dekoracyjnego. Poznaliśmy również legendy i ciekawostki związane z toruńskim piekarnictwem oraz zostaliśmy poczęstowani słodką, piernikową przekąską. 
Kolejnym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie z panią przewodnik STAREGO MIASTA. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy różnych ciekawostek i podziwialiśmy piękno tamtejszych zabytków. Przy sprzyjającej pogodzie odbyliśmy spacer nad Wisłę, pokłoniliśmy się Mikołajowi Kopernikowi przy Jego pomniku i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Nasz wyjazd nie odbył się bez zakupu pamiątek ,toruńskich pierników i wizyty w restauracji na pysznym obiedzie i lodach.
Ostatnim punktem pobytu w grodzie Kopernika była wizyta w CENTRUM NOWOCZESNOŚCI - MŁYN WIEDZY , w którym mogliśmy zwiedzać sale naukowe rozmieszczone na sześciu piętrach budynku. Dzięki strefom tematycznym oraz eksperymentom każdy z nas mógł odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora, wynalazcy. 
Dzięki pięknej pogodzie i ciekawym atrakcjom nasza wycieczka była bardzo udana. Mimo zmęczenia wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.  
Rodzicom dziękujemy za ufundowanie  wycieczki, a mamie Zosi za opiekę. 
 
                                                                                                                          Maria Szwałek 

Galeria Zdjęć