Saturday, 18.1.2020
Name days: Krystyna / Małgorzata / Monika
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Dlaczego samolot lata?

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

     W dniu 8 maja 2019r., dzięki uprzejmości mamy Adasia – ucznia klasy Ia, gościliśmy na zajęciach  w naszej klasie koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej klasy Ib oraz niezwykłych gości: mamę Adasia – Panią Danutę oraz Pana Dominika, którzy są pracownikami Działu Technicznego w Pratt & Whitney w Kaliszu.

     Pratt & Whitney to znany w całej Polsce i nie tylko, zakład produkujący komponenty i części do silników lotniczych. Nie każdy z nas wie, że spoglądając w górę na lecące samoloty, w co trzecim z nich są części produkowane właśnie w Kaliszu.

    Nasi goście pokazali uczniom prezentację multimedialną i wyjaśnili, dlaczego samolot lata, kim jest inżynier. Dzieci poznały dwie siły: siłę nośną i siłę ciągu. Wspólnie, z wielką radością i zaangażowaniem wykonały kilka eksperymentów, np.: „Lubiące się kartki”, „Samolot”, „Lewitacja piłeczki pingpongowej” czy „Balon – rakieta”. Zajęcia i eksperymenty bardzo nam się podobały. Na twarzach uczniów widać było ogromne zainteresowanie i uśmiech, co pokazują poniższe zdjęcia.

   Zajęcia powiązano z realizacją zadań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, dzięki którym uczniowie klas I mogli nie tylko rozwijać umiejętność pracy zespołowej i kształtować właściwe relacje społeczne, ale również dowiedzieli się, jak poszerzać swoje zainteresowania i pasje już od najmłodszych lat. Być może ktoś bardziej zainteresuje się matematyką, informatyką czy językiem angielskim?! Być może ktoś zostanie programistą, inżynierem, operatorem maszyn?!

    Na koniec zajęć dzieci otrzymały wspaniałe upominki, plecaki, gadżety i słodycze, za które Państwu jeszcze raz pięknie dziękujemy:):):)

                                                                                                                                        Małgorzata Nowak


Galeria Zdjęć