Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Dzień Chłopca w klasach drugich

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

     W dniu 30 września, dzięki uprzejmości mamy Olafa – ucznia klasy IIb, uczniowie z klas IIa i IIb udali się do SZGPR „Lazur", aby świętować Dzień Chłopca. Nasza wizyta miała na celu nie tylko poznanie tajników wytwarzania znakomitych gatunków sera pleśniowego, ale również doskonale wpisała się w realizację zadań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.

    Podczas spotkania obejrzeliśmy interesujący film przybliżający nam etapy powstawania sera, a także wysłuchaliśmy historii spółdzielni i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. Ponadto mieliśmy okazję degustować różnego rodzaju sery o wyjątkowych walorach smakowych. Z tarasu widokowego przyjrzeliśmy się pracy skomplikowanych maszyn służących do produkcji sera.

   Jednak najwięcej radości podczas tego pobytu sprawiła nam rywalizacja na dwóch torach w kręgielni. Zdecydowana większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Na początku nie wszystkie rzuty były trafione. Z kolejną próbą przewracało się coraz więcej kręgli. Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą. Wrażeniom nie było końca. Przez cały czas pobytu towarzyszyła nam wesoła atmosfera, a zawdzięczamy ją Rodzicom, którzy zafundowali te wspaniałe przeżycia i emocje. Na zakończenie każde dziecko zostało obdarowane upominkiem przez firmę „Lazur”.  

     Za tak miłe i ciepłe przyjęcie raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

                                                                                                                                     Wychowawczynie klas II 


Galeria Zdjęć