Czwartek, 16.5.2024
Name days: Andrzej / Jędrzej / Małgorzata
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

3a na wycieczce we Wrocławiu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Rozpoczął się sezon wycieczkowy, więc 26 kwietnia, wczesnym rankiem i w doskonałych humorach, uczniowie z klasy 3a wyruszyli do Wrocławia.

  Najpierw odwiedziliśmy Hydropolis, wrocławskie centrum wiedzy o wodzie. Odbyliśmy spacer z przewodnikiem, poznaliśmy odkrycia podwodnego świata, naturę wody i sposób jej wykorzystania przez człowieka. Oglądaliśmy modele statków, łodzi i innych konstrukcji. Można też było odpocząć w strefie ciszy. Miejsce to zrobiło na nas ogromne wrażenie. Następnie kolejką linową Polinka przejechaliśmy na drugi brzeg Odry, by spacerkiem dojść do Pizzy Hat, a dzięki bystrym obserwatorom, spotkać też kilka wrocławskich krasnali. Po posiłku udaliśmy się do ZOO. Udało nam się zobaczyć bardzo dużo zwierząt z całego świata, oraz zwiedzić Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby. Podziwialiśmy ryby i rośliny z mórz i oceanów. Zrobiliśmy dużo zdjęć zwierzętom, które wcześniej oglądaliśmy tylko w filmach przyrodniczych i w albumach. Na koniec spotkała nas miła niespodzianka – wizyta w McDonalds.

   Zmęczeni, ale bardzo, bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły:) Pięknie dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie wycieczki:) Wycieczka była super!!!

                                                                                                          Uczniowie z klasy 3a z wychowawczynią 


Galeria Zdjęć