Saturday, 30.3.2024
Name days: Amelia / Aniela / Leonard
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Konkurs o Pióro Burmistrza

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Konkurs o Pióro Burmistrza

08 lutego 2012 r.

8 lutego w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie odbyło się uroczyste podsumowanie V Gminnego Konkursu Poezji Pisanej i Recytowanej o Pióro Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Jego celem było rozwijanie uzdolnień artystycznych, pobudzanie ogólnej wrażliwości dziecka oraz motywowanie uczniów do nauki. W XXI wieku nauka konkuruje z Internetem. Uczniowie mają wiele możliwości rozrywki, która wygrywa w starciu ze szkołą. Zauważalny jest spadek motywacji do nauki, stąd właśnie pomysł na temat konkursu: „Dlaczego warto się uczyć?"

         Konkurs skierowany był do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Warunkiem uczestnictwa było napisanie wiersza związanego tematycznie z jego nazwą. Swoje prace zgłosiły szkoły z Biskupic Ołobocznych, Droszewa, Kotowiecka, N. Skalmierzyc, Skalmierzyc oraz gospodarz konkursu - Gostyczyna.

         Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim wartość merytoryczną utworu, jego wartości artystyczne i oryginalność oraz związek z tematem konkursowym. W tym roku laureaci uhonorowani zostali dwoma piórami - srebrnym i złotym. Złote Pióro Burmistrza otrzymała Katarzyna Wcześniak - uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej w Droszewie, srebrne - Agata Florczak z IV klasy SP Nowych Skalmierzyc a III miejsce zajęła Zofia Górna - również uczennica IV klasy szkoły w Nowych Skalmierzycach.

         Zmaganiom konkursowym przyglądała sprawująca nad nimi patronat burmistrz Bożena Budzik, która wręczyła zwyciężczyniom dyplomy oraz nagrody.

informacja: www.noweskalmierzyce.pl

Galeria Zdjęć