Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

IIIa i IIIc na Szlaku Piastowskim

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

15 maja 2012 r.          

 "WĘDRÓWKI PO POLSKICH MIASTACH "

 KLASA IIIA I IIIC

Realizując tematy pod hasłem "WĘDRÓWKI PO POLSKICH MIASTACH I MIASTECZKACH "  odwiedziliśmy jedno z najstarszych miast Polskich - Gniezno.

W dniu 15 maja 2012 r klasy IIIA i IIIC wyruszyły wspólnie na SZLAK PIASTOWSKI  . Pierwszym z punktów wycieczki była dawna stolica Polski - Gniezno.

Zwiedziliśmy MUZEUM POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO  oraz obejrzeliśmy najnowszy spektakl audiowizualny 3D m.in życie codzienne w  Średniowieczu .

Po interesującej lekcji z przeszłości udaliśmy się z przewodnikiem katedralnym na WZGÓRZE LECHA - miejscem  koronacji królów Polski . Z zainteresowaniem

słuchaliśmy informacji o drzwiach gnieźnieńskich , relikwiarzu św. Wojciecha - patrona Polski , zgromadzonych pamiątkach .

Kolejnym punktem wycieczki był BISKUPIN . Do rezerwatu archeologicznego dotarliśmy kolejką wąskotorową z GĄSAWY . Pani przewodnik w ciekawy i interesujący sposób opowiedziała nam o wykopaliskach , skansenie i oprowadziła po rekonstrukcji osady łużyckiej sprzed 2 500 tys lat. Wielką atrakcją było strzelanie z łuku , przejazd na koniu , czy wybijanie okolicznościowych monet.

Aby na zawsze zachować te chwile w pamięci robiliśmy pamiątkowe zdjęcia oraz dokonaliśmy zakupów wielu pamiątek ( m.in. : łuków , dzid , mieczy , monet , wisiorków , pocztówek i wielu innych )

Wycieczka stanowiła doskonałą lekcję poglądową z przeszłości , a wiadomości  tu zdobyte zaowocują na lekcjach historii w klasie IV.

Ostatnim punktem wycieczki ku uciesze wszystkich wycieczkowiczów był posiłek w MC DONALD 'S . Zadowoleni ,  pełni wrażeń wróciliśmy do domu .

M.Szwałek          D.Woźniak

Galeria Zdjęć