Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Zawsze będziemy pamiętać!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Zawsze będziemy pamięć datę 02 kwietnia 2005 r. Odszedł od nas na zawsze, ale nie pozostawił nas samych!

1 maja 2011 roku odbędzie się Beatyfikacja Jana Pawła II. Był to człowiek, który zapisał się na stałe w kartach historii.  Pragnąc pogłębić wiadomości o tym niezwykłym Polaku w miesiącach lutym i marcu został przeprowadzony w naszej szkole projekt  pt. „JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z POLSKI”. Projekt obejmował szereg zadań, z którymi wcześniej zostali zapoznani uczniowie i nauczyciele.

W czasie rekolekcji szkolnych uczniowie obejrzeli film o życiu papieża, a szczegółowy  życiorys poznali w czasie zajęć lekcyjnych. Została również przeprowadzona lekcja otwarta w klasach VI na temat: Jan Paweł II papież z Polski.

Uczniowie klas V i VI przygotowali i poprowadzili drogę krzyżową. Rozważania przy poszczególnych stacjach napisali sami, zgodnie z własnymi odczuciami. Każda klasa wykonała duży krzyż, który był niesiony przez poszczególnych uczniów. Byliśmy również świadkami mini przedstawienia drogi krzyżowej, co pomogło jeszcze bardziej zrozumieć co działo się z Panem Jezusem. Przy stacjach rozważaliśmy najważniejsze momenty z życia papieża.

Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty, na które przez cały miesiąc zbierali materiały, a teraz zdobią korytarz szkolny. Na wystawie poświęconej Janowi Pawłowi II znalazły się również albumy wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Kolejnym zadaniem było wykonanie prezentacji multimedialnej przez uczniów starszych klas oraz udział w konkursie recytatorskim.

Na zakończenie projektu zebraliśmy się przy pomniku Jana Pawła II, gdzie podczas apelu upamiętniającego 6 rocznicę Jego śmierci, zostały wręczone nagrody za konkursy.

Nagrody otrzymali:

W konkursie recytatorskim:

I MIEJSCE – MIKOŁAJ STASIAK KL. VIB

II MIEJSCE – NATALIA ULICHNOWSKA KL. VIC

III MIEJSCE – SZYMON KUBIAK KL. IVC

W konkursie na prezentację multimedialną:

I MIEJSCE – ŻAKLINA BIERNAT KL. VIB

II MIEJSCE – PATRYCJA STASIAK KL. VC

III MIEJSCE – AGNIESZKA WALCZAK KL. VIB

W konkursie na album:

I MIEJSCE – RAFAŁ WORSZTYNOWICZ KL. VIB

II MIEJSCE – SZYMON MICUŁA KL. IVA

III MIEJSCE – MICHAŁ TUCZYŃSKI KL. IVA

Galeria Zdjęć