Poniedziałek, 15.7.2024
Name days: Henryk / Anna / Włodzimierz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

50-LECIE SZKOŁY

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

podziekowanie

To dla nas zaszczyt mieć takich sponsorów:

Rada Rodziców  przy  Szkole Podstawowej w Nowych Skalmierzycach

Spółdzielnia Mleczarska Lazur Nowe Skalmierzyce

Auto-Partner Ociąż J. i A. Garcarek

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KANKOCZ  Władysław Drożdż

Spółdzielczy Bank Ludowy w Skalmierzycach

INVEST LIFT Marcin Obała z Kalisza

Firma Handlowo – Gastronomiczna  Jarosław Kulawinek

Brukarstwo, projektowanie i zakładanie ogrodów Marek Kucharski z Nowych Skalmierzyc

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Budowlane Ka-Bo Kazimierz Staszczuk

Zakład Produkcji Katalizatorów JMJ Anna i Marek Puchalscy z Kotowiecka

Unipam Sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Gaśnice, Armatura Przeciwpożarowa Paweł Brucki

Instruktor Zumba Fitness Izabela Kusza

Firma Handlowo – Usługowa MIWA  Michał Wawrzyniak z Kalisza

„TRAGO” Wielowieś Tobiasz Hełka

Rzeźnictwo-Wędliniarstwo-Handel Roman Antczak z Ostrowa Wielkopolskiego

Handel i Usługi Rolnicze ”ROLOGRÓD” Jan Chlasta z Nowych Skalmierzyc

PHU „Lida” Lidia Molska

Gospodarstwo Ogrodnicze z Kościuszkowa Beata i Michał Orłowscy

Spółdzielnia Mleczarska Kalisz

Hurtownia Papiernicza Papex z Kalisza

Przedsiębiorstwo Gastronomiczno Handlowe „Czech-Mar II” Lidia Kaczmarek

OSK Michał Dolny, Ewa Dolna

Pryzmat – tonery i tusze do drukarek z Kalisza

Monika i Krzysztof Misiak

Małgorzata Stasiak

Waldemar Kaźmierczak

Sklepik Szkolny 

„Bmk” Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe  Maria i Marian Brzezińscy

Księgarnia Nowe Skalmierzyce Maria Gierz

Sklep Rolno-Spożywczy Grzegorz Olejnicki Nowe Skalmierzyce

Firma „Servamet”  S., A. Serwa z Nowych Skalmierzyc

Studio Języków Obcych O’KAY Agnieszka Borecka, Michał Borecki

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne Skalmierzyce

Agencja PKO Leszek Banasiak


„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina” – pod takim hasłem Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach obchodziła Jubileusz 50-lecia. Z okazji złotego jubileuszu w szkole zorganizowano szereg konkursów plastycznych, literackich oraz dziennikarskich. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Mój nauczyciel w kadrze starego obiektywu”. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć i rozpoznać swoich nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa.

Kulminacja obchodów jubileuszowych przypadła na dni 6 - 8 grudnia, bowiem właśnie w grudniu 1962 roku uczniowie Nowych Skalmierzyc po raz pierwszy przekroczyli progi nowej szkoły, jednej spośród 1417 szkół wybudowanych w ramach akcji „Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”.

W czwartek 6. grudnia cała społeczność szkolna brała udział w uroczystej mszy św. w intencji uczniów, pracowników i absolwentów. W tym dniu uczniowie świętowali jubileusz swojej szkoły, uczestniczyli w akademii, smakowali urodzinowego tortu.

Dzień później mury placówki zgromadziły wielu zacnych gości: przedstawicieli władz powiatu, miasta, kuratorium, gminnych placówek oświatowych, księży miejscowych parafii, byłych dyrektorów szkoły, nauczycieli i pracowników, emerytów, absolwentów oraz innych zaproszonych gości. W przemówieniu dyrektor Lucyna Lisiak-Kycia przytoczyła fakty historyczne z kroniki szkolnej, sięgającej roku 1955, dotyczące powstania szkoły, jej otwarcia i pierwszych lat działalności. W czasie akademii miało miejsce uroczyste i podniosłe wydarzenie – Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożena Budzik została uhonorowana tytułem „Przyjaciela Szkoły”.

W czasie przemówień gości nie zabrakło życzeń, kwiatów, upominków i ciepłych słów. W imieniu burmistrz Bożeny Budzik list gratulacyjny oraz okazały prezent dla szkoły przekazał skarbnik Bolesław Borkowski - elektroniczna tablica wyników na pewno przyda się uczniom w trakcie zajęć i zawodów sportowych. Galę jubileuszową uświetnili uczniowie, którzy zabrali gości w podróż po historii szkoły przy akompaniamencie zespołu wokalnego „Mozaika”. Prezentowane kalendarium i zdjęcia z najważniejszych wydarzeń szkoły przybliżyły uczestnikom historię 50 lat istnienia placówki. Z gorącym przyjęciem spotkał się występ nauczycielskiego chóru kameralnego, który powstał z okazji jubileuszu szkoły. Po uroczystej akademii był czas na wspomnienia, spotkania po latach, zwiedzanie okolicznościowych wystaw.

Sobota 8. grudnia była dniem otwartym. Szkołę odwiedziło wielu absolwentów oraz mieszkańców Nowych Skalmierzyc i okolic. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wystawy oraz prezentacje multimedialne zdjęć z lat 1962 – 2012 przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Co chwilę można było usłyszeć okrzyki radości rozpoznawanych osób. W bardzo miłej atmosferze zwiedzano sale lekcyjne, izbę pamięci. Była to też okazja, by wpisać się do pamiątkowej księgi.


FOTOGALERIA z dnia 8 grudnia 2012 r.

- Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole


FOTOGALERIA z dnia 7 grudnia 2012 r.

- Okolicznościowy apel dla zaprosznych gości


FOTOGALERIA z dnia 6 grudnia 2012 r.

- Pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich


- Uczestniczymy we Mszy Św.


- Apel okolicznościowy dla uczniów


- Tort urodzinowy :)
02 grudnia 2012 roku minie 50 lat od momentu jak zabrzmiał pierwszy dzwonek w murach naszej szkoły!

„…Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”


KONKURS

Zasady: kliknij na słowo KONKURS!
Zdjęcia z dnia 13 listopada 2012 r., wykonane o godz. 12.31.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

50

Program Obchodów Jubileuszu

6 grudnia 2012 r. (czwartek)

            11.00 Msza Św. w kościele p.w. Bożego Ciała

            12.00 Akademia dla uczniów szkoły

7 grudnia 2012 r. (piątek)

            12.00 Uroczysta akademia dla gości na terenie szkoły podstawowej

- wystąpienie dyrektora szkoły

- wystąpienia gości

- program artystyczny   

- zwiedzanie szkoły (wystawy okolicznościowe)

          Poczęstunek w restauracji Nastrojowa w Nowych Skalmierzycach

8 grudnia 2012 r. (sobota)

            10.00 – 16.00 "Dzień otwartych drzwi szkoły" dla absolwentów
Galeria Zdjęć