Wtorek, 16.7.2024
Name days: Maria / Stefan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Festiwal Piosenki Dziecięcej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

XI Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej ,, Radosne nutki.''

Kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej ,, Radosne nutki'' towarzyszyła sentencja Arystotelesa: ,, ...muzyka otwiera serca i łagodzi obyczaje.''  Organizatorkami festiwalu były nauczycielki Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Nowych Skalmierzycach: G. Ignor,J. Jackowiak i D. Woźniak. Impreza odbywała się pod patronatem Międzyszkolnego Ośrodka Animatorów Kultury.

11 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje wewnątrzszkolne festiwalu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczestników ( w tym zespół wokalny) w kategorii wiekowej klas I - III. Z klas starszych szkołę reprezentowało również 5 uczestników.

W dniu 14 kwietnia br. w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Nowych Skalmierzycach zaprezentowało się 41 młodych wokalistów z całej gminy. Koncert składał się z dwóch części podzielonych według kategorii wiekowych: 7 - 10 oraz 11 - 13 lat.

Odbywający się już od jedenastu  lat festiwal cieszy się nadal ogromną popularnością wśród uczniów. Jego celem jest  wspieranie i popularyzacja działań artystycznych  dzieci i młodzieży oraz promowanie muzycznie uzdolnionych. W etapie finałowym wzięli udział wykonawcy wyłonieni drogą eliminacji wewnątrzszkolnych.

Zadaniem młodych solistów było wykonanie jednego utworu wokalnego z repertuaru piosenek dziecięcych. Jury festiwalu, w skład którego weszli: G. Ignor, J.Jaś i M. Jernalczyk oceniało dobór repertuaru, wykonawstwo, stopień trudności, ogólny wyraz artystyczny i estetyczny. Wydany werdykt przedstawiał się następująco:

w kategorii wiekowej 7 - 10 lat:

I miejsce - Nikodem Pawlak   SP  Skalmierzyce,

II miejsce - Paulina Owczarek SP Kotowiecko,

III miejsce - Dominika Krzymińska SP Nowe  Skalmierzyce,

w kategorii wiekowej 11-13 lat:

I miejsce - Wiktoria Cieśla SP Nowe Skalmierzyce,

II miejsce - Maciej Bąk  SP Ociąż,

III miejsce - Anna Baszczyńska SP Nowe Skalmierzyce.

Jury przyznało także wyróżnienia w obu kategoriach wiekowych dla:

Karoliny Serafinowskiej - SP Biskupice Ołoboczne, Szymona Martyny - SP Droszew, Małgorzaty Bodylskiej - SP Gostyczyna, Weroniki Siwek- SP Skalmierzyce, Huberta Michalaka - SP Skalmierzyce, Wiktora Steglińskiego - SP Nowe  Skalmierzyce.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez MOAK. W trakcie obrad jury  widowni zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu kabaretu BZIK.

Organizatorki imprezy dziękują nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do uczestnictwa w konkursie.

G. Ignor, J. Jackowiak, D. Woźniak

Reprezentanci naszej szkoły na gminnym etapie festiwalu.


Galeria Zdjęć