Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Ślubowanie klas pierwszych

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Ślubowanie klas pierwszych

20 października 2011 r.

Dnia 20 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta już od trzydziestu lat wpisana jest w kalendarz imprez  szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ks.kan. Edward Wawrzyniak, Kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła, przewodniczący Rady Rodziców Marcin Michalak, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej Sali gimnastycznej przywitała pani dyrektor Lucyna Lisiak-Kycia.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Śpiewali piosenki i recytowali wiersze.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonali zaproszeni goście kolorowymi ołówkami. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców.

Najmłodsi otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne i słodycze od Rady Rodziców, legitymacje od dyrekcji szkoły, przybory szkolne ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta oraz ozdobne ołówki od starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

G. Ignor,   M. Rogalska,   B. Szczepaniak


Galeria Zdjęć