Środa, 12.6.2024
Name days: Janina / Mieczysław / Czesława
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

VII Gminny Turniej dla klas III „Małe Omnibusy”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

09 maja 2012 r.

9 maja 2012 roku  w naszej szkole odbył się VII Gminny Turniej dla klas III „Małe Omnibusy”, organizowany od kilku edycji co dwa lata.

Do turnieju przystąpiły zespoły klas III ze szkół podstawowych Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Zespołom kibicowała Pani dyrektor Lucyna Lisiak-Kycia oraz Pan Daniel Mituła - Kierownik Referatu Oświaty.

Turniej zdominowała tematyka Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Uczniowie, jak przystało na prawdziwych omnibusów,  wytrwale i dokładnie zmagali się z zadaniami turnieju. Każdy zespół w określonym czasie wypełniał test „Razem tworzymy przyszłość” - związany tematycznie z EURO, wykonywał pracę plastyczną przedstawiającą mecz piłki nożnej pomiędzy organizatorami mistrzostw  oraz prezentował wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. „46 nóg”.

Test najlepiej wykonał zespół z Ociąża, pracę plastyczną zespół z klasy IIIa z Nowych Skalmierzyc, a wiersz obydwa zespoły z Nowych Skalmierzyc.

Komisja turniejowa, w skład której wchodzili nauczyciele z różnych szkół, po zsumowaniu wszystkich punktów, wyłoniła „Małych Omnibusów” i tak:

 I miejsce zdobył zespół klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej w  Nowych Skalmierzycach,

II miejsce – zespół klasy III  ze Szkoły Podstawowej w  Skalmierzycach,

III miejsce – zespół klasy III ze Szkoły Podstawowej w Ociążu.

Wszystkie zespoły wraz z wychowawcami otrzymali podziękowania, dyplomy i nagrody. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów i pracę w komisjach.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów nagród i poczęstunku dla dzieci, którymi w tym roku byli: Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Nowych Skalmierzycach, Spółdzielnia Mleczarska „Lazur”, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Kalisza oraz Pani Józefa Orzechowska i Pan Mariusz Wróbel.

Pięknie dziękujemy!  Gratulujemy! Do zobaczenia za dwa lata!

                                                                                                                       M. Nowak


 

Galeria Zdjęć