Poniedziałek, 15.7.2024
Name days: Henryk / Anna / Włodzimierz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Jak uczniowie z I c zostali strażakami…

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

24 maja 2012 r.

W czwartek 24 maja klasa I c ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach wraz z wychowawczynią p. Moniką Rogalską uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Boczkowie.

Podczas zajęć odbył się pokaz sprzętu strażackiego. Uczniowie mieli okazję przymierzyć strój strażaka, a także podziwiali nowy samochód Straży Pożarnej.

Następnie pierwszoklasiści wzięli udział w zawodach sportowych ściśle związanych z obowiązkami strażaka. Na placu obok remizy odbyły się więc biegi przełajowe z wężem strażackim, trafianie strumieniem wody do celu, pompowanie wody, „gaszeni pożaru” prawdziwym wężem oraz przeciąganie liny.

Z kolei w sali OSP uczniowie rozwiązywali zadania, karty pracy oraz krzyżówki związane z lekturą „Jak Wojtek został strażakiem”, a ponadto wykonali prace plastyczne.

W międzyczasie pierwszoklasiści brali udział w zabawach i grach oraz upiekli na ognisku (pod czujnym okiem boczkowskich strażaków) ziemniaki i kiełbasą, które następnie ze smakiem zjedli.

Na koniec wychowawczyni i jej podopieczni otrzymali dyplomy Honorowego Strażaka oraz słodkie upominki od strażaków.

Na szczególne słowa uznania i ogromne podziękowania zasługują państwo Dorota i Paweł Świderscy, którzy umożliwili dzieciom przyjazd do Boczkowa, zapewnili mnóstwo atrakcji i przygotowali dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Dzięki nim ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci uczniów klasy Ic.

Galeria Zdjęć