Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Jasełka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Jasełka

22 grudnia 2011 r.

   Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który czekają nie tylko dzieci. Magia tych świąt może trwać dłużej dzięki pięknym zwyczajom i obrzędom świątecznym, które starajmy się ocalić od zapomnienia.

   Z tej okazji 22 grudnia 2011r. w naszej szkole odbyły się uroczyste apele dla klas I – III oraz IV – VI o tematyce bożonarodzeniowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem  p. Eweliny Micuły, Stefanii Paluch i Danuty Woźniak.

   Spotkanie rozpoczęło się przypomnieniem tradycji  Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach oraz quizem przeprowadzonym przez uczniów klas starszych.

Nie zabrakło również prezentacji polskiej tradycji w Jasełkach przygotowanych przez uczniów klasy IIIa. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami. Dekoracje, piękne stroje i  przekazywane treści sprawiły, że wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Na koniec występujący uczniowie złożyli zebranym życzenia z okazji zbliżających się świąt, do których dołączyła również dyrektor szkoły p.Lucyna Lisiak – Kycia. Po spotkaniach apelowych odbyły się uroczyste Wigilie w klasach.

Galeria Zdjęć