Sunday, 14.7.2024
Name days: Kamila / Kamil / Damian
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Ślubowanie klas pierwszych

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 18 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożena Budzik, pracownik Referatu Oświaty Małgorzata Mencel, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Bąk, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych. 

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Lucyna Lisiak - Kycia.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonali zaproszeni goście kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców.

Najmłodsi otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne ufundowane przez Radę Rodziców, słodycze od zaproszonych gości, legitymacje od dyrekcji szkoły, książki od wydawnictwa WSiP oraz ozdobne ołówki od starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

J.Jackowiak, A. Przybyłka, I. Pussak

Galeria Zdjęć