Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach

"Wielcy tego świata"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy "Wielcy tego świata", który polegał na przedstawieniu sylwetki jednego z wielkich uczonych. Celem konkursu było propagowanie nauk matematyczno - przyrodniczych, poszerzenie wiedzy na temat wielkich uczonych, twórcze i aktywne spędzanie czasu oraz promowanie dorobku i osiągnięć uczniów. Uczniowie z terenu naszej Gminy stanęli na wysokości zadania. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszystkie prace, które zostały dostarczone ze Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy, były naprawdę wspaniałe. 
1 miejsce zajęła Maria Spaleniak, uczennica klasy 6b ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach 
2 miejsce zajęła Maria Chlasta, uczennica klasy 8 ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych
3 miejsce zajęła Zuzanna Potasznik, uczennica klasy 8 ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych. 
Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkół i wręczony na Festiwalu Nauk Matematyczno - Przyrodniczych, 21 marca.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.  

Galeria Zdjęć